Luigi Giussani, Parengė Julián Carrón

Paskirti gyvenimą Kito veikimui

Parengė Julián Carrón
Luigi Giussani2022
Pagine: 107

Išversta taip pat į šias kalbas: arabų.

Knygoje Paskirti gyvenimą Kito veikimui surinktos kun. Luigi Giussani paskaitos ir dialogai, įvykę per Comunione e Liberazione brolijos dvasines rekolekcijas nuo 1997 iki 2004 m.
Autorius per intensyvius apmąstymus mums parodo, kaip mūsų laikmečio kultūroje atsirado atskirtis tarp gyvenimo prasmės ir patirties. Taip pat ir ten, kur Dievas ir toliau pasirodo, jis nebesuvokiamas kaip gyvenimo prasmė, bet kaip “būtybė”, kuri neturi ryšio su žmogaus veiksmu; tuo pačiu būdu iš tikrovės pašalinama jos prasmė ir jos kaip ženklo vaidmuo.
Su šia samprata siejasi krikščionybės susiaurinimas iki etikos ar iki grynos religinės kalbos: siūlomas Kristus be Bažnyčios, be kūno istorijoje, ir tokiu būdu “žmogaus išgyvenamai Kristaus patirčiai trūksta galimybės patikrinti jo vienalaikiškumą, t.y. tiesą, kurią jis teigė apie save”.
Taigi nuo ko vėl pradėti? Nuo nuostabos dėl įvykstančio susitikimo – jame Kristus tampa patiriamas Bažnyčios gyvenime – su kupina patrauklumo žmogiška esatimi, priešais kurią kyla klausimas: “Bet kaip jis gali toks būti?”.